Clasament

# Team M P
1 CFR 1907 2 30
2 FCSB 2 26
3 Universitatea 2 26
4 Astra 2 24
5 Botoşani 2 24
6 Mediaş 2 23
Instagram

În sfârșit, victorie!

Marți, 16 Aprilie 2019 10:13
Astra a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0, pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, în ultimul meci al etapei a V-a a play-off-ului Ligii I, acesta fiind primul success al echipei noastre în partea a doua a campionatului, care, deocamdată, ”consolidează” locul 5 în clasament și… ”dă speranțe” la mai mult în ultimele cinci. 


Unicul gol al meciului a fost marcat de Mike Cestor, în minutul 88, acesta fiind primul gol al francezului în Liga I, reușita sa venind după un corner, la care Llullaku a deviat perfect mingea către apărrătorul central.

Meciul, arbitrat de George Rădulescu, ajutat de asistenţii Alexandru Vodă şi Ionel Valentin Dumitru, a fost dominat de echipa noastră, care, în ciuda unei formule de start mult schimbate, a arătat o ”față frumoasă” – cu faze bune la poarta adversă, posesie, responsabilitate în joc.

În runda următoare, astralii primesc vizita echipei din Craiova, meci programat vineri seară, de la ora 21,00, pe stadionul ”Marin Anastasovici” din Giurgiu.

"E o victorie muncită, jucătorii şi-au găsit resurse pentru jocul ăsta. Mi-a plăcut atitudinea din teren. Ocaziile mari pentru noi au fost în prima repriză. Nu pot să fiu mulţumit după o singură victorie şi după fluctuaţiile mari din joc. Ar trebui să fiu inconştient să spun că sunt mulţumit. Poate că victoria asta ne aduce încredere şi putem face un meci bun cu Craiova. Nu suntem în postura de a face două garnituri pentru jocuri. Tratăm foarte atent Cupa României, dar şi campionatul. Nu putem lăsa lucrurile deoparte. Încercăm să găsim resurse pentru a duce lupta pe ambele fronturi. Cupa va fi principalul obiectiv după meciul cu Craiova" - a spus, după joc, antrenorul echipei noastre, Costel Enache.

Au evoluat echipele:

Sepsi: Niczuly - De Moura, Viera, Jovanovic, Khamis - Velev (Vaşvari 63), Karnitskiy - Mensah (Fulop 46), Nouvier, Fl. Ştefan – Tandia.

Astra: Lazar - Butean, Cestor, Bejan, Dima - R. Moise, Mrzljak (Begue 63) - Balaure (Gheorghe 79), N. Roşu, Biceanu (Llullaku 57) - Zoua
Citit 1311 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!