Clasament

# Team M P
1 CFR 1907 16 34
2 Viitorul 16 29
3 Astra 16 28
4 Universitatea 16 28
5 FCSB 16 27
6 Mediaş 16 26
7 Botoşani 16 22
8 Dinamo 16 21
Instagram

Pentru play-off

Vineri, 27 Septembrie 2019 16:10
Meciuri la foc automat pentru echipa noastră, care joacă, ”din trei în trei zile”, după victoria cu Dinamo, scor 3-2, care a readus Astra pe loc de play-off, urmând calificarea în optimile Cupei României, scor 2-0 pe terenul de la Horezu și, acum, sâmbătă, de la orele 19,30, partida cu Chindia Târgoviște, în campionat.


Programată pe arena ”Ilie Oană”, partida contând pentru runda cu numărul 11, găsește elevii lui Dan Alexa pe locul 6 în campionat, la mică distanță de ”zona podiumului”, dar cu un avantaj fragil față de grupul echipelor care vizează, la rândul lor, o poziție în grupul ”fruntașelor”, play-off de unde echipa noastră nu a lipsit, de la introducerea acestui sistem competițional.

Din păcate, în meciul cu Chindia nu vor evolua pentru echipa noastră două piese importante, titulari incontestabili, până acum, fundașul central Graovac și golgeterul Valentin Gheorghe , amândoi fiind suspendați pentru cumulul a 4 cartonașe galbene.

Citit 790 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!