Clasament

# Team M P
1 CFR 1907 2 30
2 FCSB 2 26
3 Universitatea 2 26
4 Astra 2 24
5 Botoşani 2 24
6 Mediaş 2 23
Instagram

Pentru play-off

Vineri, 27 Septembrie 2019 16:10
Meciuri la foc automat pentru echipa noastră, care joacă, ”din trei în trei zile”, după victoria cu Dinamo, scor 3-2, care a readus Astra pe loc de play-off, urmând calificarea în optimile Cupei României, scor 2-0 pe terenul de la Horezu și, acum, sâmbătă, de la orele 19,30, partida cu Chindia Târgoviște, în campionat.


Programată pe arena ”Ilie Oană”, partida contând pentru runda cu numărul 11, găsește elevii lui Dan Alexa pe locul 6 în campionat, la mică distanță de ”zona podiumului”, dar cu un avantaj fragil față de grupul echipelor care vizează, la rândul lor, o poziție în grupul ”fruntașelor”, play-off de unde echipa noastră nu a lipsit, de la introducerea acestui sistem competițional.

Din păcate, în meciul cu Chindia nu vor evolua pentru echipa noastră două piese importante, titulari incontestabili, până acum, fundașul central Graovac și golgeterul Valentin Gheorghe , amândoi fiind suspendați pentru cumulul a 4 cartonașe galbene.

Citit 1623 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!