Clasament

# Team M P
1 Universitatea 4 12
2 CFR 1907 4 10
3 FCSB 4 9
4 Botoşani 4 8
5 Voluntari 4 7
6 Mediaş 3 6
7 Poli 4 6
8 FC 4 5
Instagram

Reunire ”din mers”

Marți, 07 Ianuarie 2020 11:06
După doar două săptămâni de vacanță, cu o perioadă mai scurtă ca niciodată de pregătire a primului meci oficial din 2020, lotul echipei noastre s-a reunit luni, sub comanda lui Bogdan Andone, la primul antrenament, fiind 24 de jucători.
Cu câteva absențe, o serie de jucători fiind învoiți la prima ”mișcare”, astriștii au efectuat un antrenament ”combinat”, în sala de forță, apoi, pe terenul din ”9 Mai” – Ploiești, urmând ca pe 9 ianuarie să înceapă cantonamentul centralizat.

Acesta va fi găzduit de Hotelul ”Seginus” – Lara, Antalya, pe parcursul turneului fiind programate și o serie de meciuri amicale (cu Viktoria Koln – 13 ianuarie, Szeged – 16 ianuarie, LKS Lodz – 19 ianuarie, Lech Poznan – 22 ianuarie), căutându-se încă două variante pentru datele de 20 și 23 ianuarie.

Revenirea în țară este programată pe 24 ianuarie, primul joc oficial pentru echipa noastră fiind în 1 februarie, când Astra se deplaseză pe terenul celor de la Dinamo.
Citit 2455 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!