Clasament

# Team M P
4 AFC 9 32
5 Dinamo 9 31
6 FC 9 31
7 Voluntari 9 28
8 FC 9 26
9 Astra 9 24
10 CSM Iasi 9 20
Instagram

Succes cu Mioveni

Joi, 25 Iunie 2020 22:02
Astra a bifat încă un joc amical, la Ploiești, adversara elevilor lui Bogdan Andone fiind una dintre pretendentele la promovare din eșalonul secund – CS Mioveni.


Scorul final a fost de 2-1 pentru Astra, după 0-0 la pauză, ambele goluri al echipei noastre fiind marcate de mijlocașul Gabriel Șerban, jucătorul născut în anul 2000 reușind să aducă victoria cu șuturi expediate din afara careului, după ce, la un moment dat, Măzărache reușise egalarea pentru trupa lui Claudiu Niculescu.

Astra a evoluat în formula: Bolboașă – David Bruno, Graovac, Dima, Radunovic – Crepulja, Seto – Răduț, Budescu, Balaure – Alibec, după pauză intrând și Silveanu – Graur, Avram, Simion, Riza (jucător născut în 1999, ex Metaloglobus, în probe), Șerban, Ioniță, V. Gheorghe, Dr. Gheorghe, Pahonțu, Stahl, Fatai.

Gabi Tamaș a reziliat

Fundașul central Gabriel Tamaș s-a despărțit oficial de Astra, astăzi, acesta semnând rezilierea înțelegerii valabile până la finele acestui sezon.

Clubul nostru îi urează acestuia mult succes în carieră și îi mulțumește pentru perioada petrecută în tricoul astrist!
Citit 1680 de ori
SPONSORI OFICIALI

  logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

    Tinmar  intervenus-logo      ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!